Brumbálova intervence

8. května 2008 v 18:23 | Seiyuu |  + Lekce tajů nejvyšších (dokončeno)
Tak konečně trochu akce xDDD Jak název naznačuje, Brumbál bude mít několik připomínek k tomu, co mezi Harrym a Snapem probíhá xDD Přiznávám, že jsem se nechala trochu inspirovat úžasným slashem The Marriage Stone. Jelikož je ale v angličtině, takže si ji všichni možná ani nezvládnete přečíst, myslím, že je to z mé strany odpustitelné xP.

Varování: Obsahuje mpreg! xDDDD

P.S.: Za beta-read děkuji Míle:-)Severus tiše zaklel a znechuceně odhodil zprávu na stůl. Mohl jsem to čekat dokonce ještě dřív. Stejně by mě zajímalo, jak na to Brumbál přišel. Ten chlap musí být jasnovidec! Zuřivě zavrčel s pohledem stále upřeným na zmuchlaný kousek pergamenu. Obsahoval úsečný příkaz, aby se on i Harry neprodleně dostavili do Bradavic. Prostě na kobereček, ušklíbl se Severus. Nechtěl si připustit nic, co by ho mohlo rozhodit. A už vůbec nehodlal myslet na to, že Albus bude chtít vysvětlení. Protože to samo stačilo, aby se mu zhoupl žaludek. Dočasné pomatení smyslů? Sexuální frustrace? Alternativní léčba? běžely mu hlavou výmluvy, o kterých si statečně a urputně nalhával, že něco z toho je ten pravý důvod.

Zvedl se, aby našel Harryho. Jen podrážděně zavrčel, když ho navedly dávivé zvuky z koupelny. Co to s ním ksakru je? Denodenně zvrací, nemá vůbec chuť k jídlu, pořád jen spí a spí, má závratě... Kdyby nepřišel dopis od Brumbála, stejně by ho brzy musel dopravit na ošetřovnu. Tohle byla práce pro lékouzelníka, on se v léčení nevyznal. Taktně počkal před koupelnou, než Harry nevyleze.

Pohled na křídově bílou chlapcovu tvář ho znepokojil.

"Jdeme do Bradavic, Pottere," zavrčel na něj. Harry vytřeštil oči.

"Proč? Stalo se něco?"

"Nehledě na tvůj neuspokojivý fyzický stav, ano. Zavolal nás ředitel. Převleč se. Počkám na tebe dole v jídelně," stroze ho odbyl Severus, na podpatku se otočil a nechal za sebou Harryho vyjeveně stát. Brumbál...? Co může chtít? Stalo se snad něco někomu? Při té myšlence se mu sevřely útroby. Byl tu zavřený už dva a půl měsíce, mohlo se stát cokoliv. Zaťal zuby a pospíšil si, aby byl co nejdřív dole.

Pomocí letaxu za chvíli vylézali z krbu v ředitelně. Brumbál je čekal. Když je oba dva přejel přísným pohledem (a Snapea dosti chladným), poznal Potter, že něco je špatně. Nervózně polkl a chtěl něco - cokoliv - říct, aby prolomil to tíživé ticho, když se mu znenadání zase vzbouřil žaludek. Rychle se otočil a přikryl si rukou ústa. Severus i Brumbál mu nezávisle na sobě věnovali starostlivý pohled.

"Harry, běž na ošetřovnu. Profesor Snape tě doprovodí a pak se sem vrátí," povzdychl si ředitel. Snape se chopil příležitosti ještě chvíli se vyhnout nepříjemnému rozhovoru a uchopil Harryho v podpaží.

Cestou na ošetřovnu na ně neskrývaně všichni civěli. Harry se v duchu modlil, ať nepotkají Rona nebo Hermionu. Jeho prosby byly, alespoň prozatím, vyslyšeny a oba se hladce dostali k madame Pomfreyové.

"Co se stalo tentokrát, pane Pottere?" svraštila čelo starostlivě. Než mohl Harry promluvit, vylíčil Snape všechny symptomy. Madame Pomfreyové zacukaly koutky, ale snažila se zůstat vážná.

"To zní skoro jako... No, každopádně se převlečte, pane Pottere a lehněte si sem," ukázala na lůžko u okna. "Donesu vám něco proti nevolnosti a pak prověříme, co vás trápí." Madame Pomfreyová velela skoro jako generál. Snape došel k názoru, že už je tu (bohužel) nepotřebný a tudíž se musí vrátit za Brumbálem.

Ředitel ho čekal se stále stejně chladným výrazem.

"Co mi k tomu řeknete, Severusi?" nehodlal hodit kolem horké kaše. Jen tak ze sportu Snape předstíral, že otázce správně nerozuměl.

"K čemu konkrétně?" pozvedl obočí.

"K tomu, o čem jste se ve svých zprávách ani nezmínil. Konkrétně o poměru s panem Potterem," neskrývaně se zamračil ředitel. Vzhledem k tomu, že neřekl jednoduše "s Harrym", si byl Snape jistý, že ani chlapce nemine přednáška. Kupodivu mu to nedělalo ani trochu radost ani přes vrozenou zlomyslnost.

"K tomu není co dodat, myslím," ohradil se pomalu.

"V tom se naše názory velice liší. Především chci vědět jedno. Vkládal jsem do vás velkou důvěru, Severusi. Jak došlo k tomu, že jste takhle využil malého chlapce, kterého jsem svěřil do vaší péče?" Je mu už patnáct, to není zase tak málo, polkl Snape poznámku. Raději si odkašlal a pohledem nechtěně sjel směrem k zemi. Jako provinilý student, uvědomil si a zase se podíval přímo do Brumbálových očí.

"Potter nebyl daleko od zhroucení. V dané situaci to bylo nejlepší východisko," volil opatrně slova. Chlad z modrých očí vyprchal, ale ředitel se stále tvářil velice přísně.

"I přesto si myslím, že vaše jednání bylo nevhodné, Severusi," přemohl nakonec slova, která se mu drala na rty. "Promluvím ještě s Harrym a potom se rozhodnu, jestli je vás oba potřeba nějak usměrnit." Snape si v tu chvíli opravdu připadal jako nezvedený student.

"Ehm..." chtěl začít, ale Brumbál zvedl prst a tak ho umlčel.

"Počkejte tady, Severusi." Brumbál vyšel z ředitelny směr ošetřovna.
 


Komentáře

1 Peggy Peggy | 8. května 2008 v 18:37 | Reagovat

Kámen manželství znám - je to úžasná povídka, jen škoda, že Josephine teď z rodinných důvodů nepřidává :(((   Jak jen Brumbál mohl něco zjistit??? :))) Těším se, až vejde ve známost, co to má Harry za "závažnou chorobu" :)))

2 Peggy Peggy | 8. května 2008 v 18:49 | Reagovat

ps : Kdy asi bude pokračování ??? Ještě dnes? Zítra? Nejpozději pozítří? :))) Já, že už se nemůžu dočkat... ... ...

3 Blanch Blanch | 8. května 2008 v 23:48 | Reagovat

The Marriage Stone. ..si může přečíst téměř každý, neboť tato úžasná povídka má dva překlady. Jeden ve slovenčině(tam už má překladatelka nějakých dvacet kapitol) a jeden v češtině, tam jsou teprve na začátku. Je to skvělá povídka a propracovaná.

4 ravenablue ravenablue | 9. května 2008 v 20:39 | Reagovat

Skládám opět poklonu Seiyuu, další skvělá kapitolka.  Sevík jako provinilý student sklopil oči :)))))), jen ta představa mě dostala

5 Rose Rose | 11. května 2008 v 17:09 | Reagovat

Jé ono je to mpreg, tak to jsi mi udělala ohromnou radost, já tenhle žánr naprosto miluju:)))))))))))))

6 Janica Janica | 23. května 2008 v 18:03 | Reagovat

No, já naopak mpreg moc nemusím, je to na mě moc silný kafe... Ale moc se mi líbí, jak dokážeš vystihnout charakter postav a myšlenkové pochody. Čte se to dost dobře :-)

7 Profesor Profesor | Web | 28. května 2008 v 16:58 | Reagovat

Ha, já to uhodla. Upřímně, ten mpreg mi tu dost vadí. Ne, že by mne to pohoršovalo, jenže jsem biolog a z mého hlediska je to na skřípání zubama. Pokud ovšem Severus s Harrym nejsou mořští koníci.

8 Janica Janica | 28. května 2008 v 22:17 | Reagovat

:-))

9 Seiyuu Seiyuu | 29. května 2008 v 19:51 | Reagovat

Mořští koníci...rofl...Že byyyy? *evil grin*

10 iRiell iRiell | 29. listopadu 2009 v 22:44 | Reagovat

Šmírák Brumla...

11 Zuzana Zuzana | 12. září 2014 v 14:02 | Reagovat

Škoda toho tehotenstva:( ale inak super. A ten špión Albus mi lezie na nervy.

12 sisi sisi | 10. srpna 2015 v 22:04 | Reagovat

Aspoň je to psané dost velkými literami, takže přes pokročilou hodinu nepotřebuji další dvě oči. Harry je nejspíš v tom, protože má v sobě víc genů po Lili, než Jamesovi, nebo Lili něco zakouzlila po Harryho narození, nebo to byl všudybyl Brumbál? Myslím, že má zprávy od domácích skřítků, kteří se tak snaží u Snapeů vykrmit Harryho. No to asi teď budou chtít krmit ještě víc? :D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.