Hermiona zasahuje

25. května 2008 v 21:43 | Seiyuu |  + V objetí hada (dokončeno)
Naše chytrá nebelvírka přichází Harryho podivnému chování na kloub. Ještě malá omluva - konečně jsem domyslela okolnosti příběhu, takže jsem tenhle cyklus zařadila do sedmého ročníku (původně byl situován tak nějak do pátého).

P.S.: Za beta-read děkuji belldandy:-)


Po víkendu...

Hermiona se nemohla soustředit. Seděla v knihovně, na stolku učebnici Obrany proti černé magii a pokoušela se vypracovat domácí úkol. Jenže myšlenky ne a ne se soustředit na učení. Musela přemýšlet nad Harrym. Je fakt, že jeho amnézie postupně odeznívala - na ni a na Rona si už vzpomínal velice dobře...ale starosti jí dělalo jeho podivné chování. Vypadal neustále, že je mimo běžnou realitu, zasněně vydržel zírat dlouhé desítky minut do zdi... Skoro jako by se zamiloval. A tohle jí vrtalo hlavou nejvíc. Neviděla Harryho, že by se otočil za jedinou dívkou. A to začala dávat velký pozor, co Harry dělá a nedělá. Zjistila, že se během jídel neustále dívá po zmijozelském stole. Už tenhle fakt ji zarazil. Nikdy předtím Harry neprojevil zájem o dívku ze Zmijozelu.

Ale svědčil pro to i fakt, že Harry nosil přívěsek hada. Samozřejmě ho schovával a Hermiona se vsadila, že Ron si ničeho nevšiml, ale ženy jsou na takové věci prostě citlivější. Že by se nějaké ze zmijozelských podařilo propašovat do Harryho pití nápoj lásky? Nepravděpodobné, ale ne nemožné.
Jeho absence během velké většiny víkendu taky nezůstala Hermionou nepovšimnuta. Ani rozzářený a ještě víc nepřítomný Harryho pohled, když se vrátil.

Zaklapla s povzdychem učebnici. Musí s Harrym promluvit, jinak nad tím bude pořád přemýšlet. Pohledem na hodiny zjistila, že touhle dobou by měl Harry být zpátky z famfrpálového tréninku. Sbalila knihu, brk a téměř nepopsané pergameny do tašky a odebrala se do nebelvírské společenské místnosti.

"Rone, už je tu Harry?" poklepala zrzkovi, který seděl s nějakým páťákem u rozehrané šachové partie.

"V ložnici," zamumlal a s vítězným úsměvem nechal svou královnu, aby rozdrtila další soupeřovu figurku. Hermiona neváhala a došla až do ložnice sedmáků. Všichni, kteří se účastnili války (ze studentů) dostali možnost dokončit školu, takže většina jich studovala v podstatě osmý ročník. Zvlášť Hermiona tu šanci s radostí uvítala.

Harry seděl na posteli a nepřítomně si hrál s přívěskem. Divně se usmíval.

"Harry?" zaklepala zdvořile Hermiona o obrubeň dveří. Viděla, jak sebou mladík škubnul a rychle schoval řetízek pod hábit.

"H-Hermiono," usmál se nervózně. "Co tu děláš?"

"Potřebuju s tebou mluvit," snažila se jeho kamarádka o lehký tón. "Všimla jsem si toho řetízku. Je od nějaké zmijozelské ctitelky?" nadhodila laškovně. Harry se lehce začervenal.

"No...vlastně ani..ani ne," zakoktal se. Hermionu tím ujistil, že je na správné stopě.

"Máš někoho, Harry?" přisedla si k němu na postel.

"Neřekneš to nikomu?" obrátil se k ní zelený pohled plný nepochopitelného zoufalství.

"Samozřejmě že ne. Takže je to nějaká holka ze Zmijozelu?" usmála se na něj povzbudivě. K jejímu překvapení Harry zavrtěl hlavou a uhnul očima.

"Tak kdo to je, Harry? Ty se za to tak stydíš?"

"Ne!" vyjekl Harry divoce, až se dívka lekla. "Ale chtěl, ať to nikomu neříkám.." vypadlo z něj, než si stačil uvědomit, že právě prozradil zásadní informaci.

"Chtěl? Harry, to je kluk?" vytřeštila oči Hermiona. Tak tohle nečekala. Harry podvědomě sjel rukou k přívěšku hada.

"Prosím tě, neříkej to nikomu," zatvářil se ještě zoufaleji.

"Neboj, neřeknu," položila mu Hermiona konejšivě ruku kolem ramen.

"A řekneš mi, kdo to je?" zeptala se, přestože Harryho odmítnutí předpokládala. Zeptat se musela. Když tak viděla, jak má nebelvír neustále sklony dotýkat se přívěšku, bodlo ji podezření.

"Mohla bych se na ten dárek podívat?" usmála se nevinně a vlastně ani nečekala na svolení. Prsty přejela po stříbře zahřátém Harryho kůží tak, aby se 'náhodou' dotkla jeho zapínání. Okamžitě dostala ránu jako elektrickým proudem, až vyjekla. Rychle stáhla ruku a začala si foukat na prsty. Co to k čertu bylo?!...Tak myslím, že jsem právě našla zdroj toho Harryho podivínství. Někdo ho určitě očaroval skrze ten náhrdelník...Musím do knihovny!

Rychle se rozloučila s Harrym a utíkala už podruhé za den do knihovny. Žáci sedmého ročníku měli v rámci přípravy na OVCE přístup do Oddělení s omezeným přístupem. Teď za to v duchu děkovala všem svatým. Zapadla do regálů mezi svazky o černé magii a až do večera z nich nevystrčila ani nos. Našla několik kouzel lásky, ale ani jedno přesně nevyhovovalo. Když ji madame Pinceová vyhnala, aby oddělení zamkla, s povzdechnutím se šla navečeřet do Velké síně odhodlaná zjistit, kam míří Harryho pohledy.

V jídle se spíš jen nimrala, než aby doopravdy něco snědla. Nechtěla si nechat utéct jediný Harryho pohled ke zmijozelskému stolu. Postupně se mračila čím dál víc, protože si nemohla být jistá. Harry to celkem dobře maskoval. Vodítko dostala až ve chvíli, kdy se od stolu zvedal Malfoy s družinou neodmyslitelných kamarádíčků. Na tu dálku neviděla, kam se blonďatý zmijozel dívá, ale Harryho fascinovaný pohled byl nad slunce jasnější. Draco Malfoy?! Tak tohle jsem nečekala... Rychle se napila ze skleničky dýňové šťávy, až se zakuckala. Co teď? Buď zkusit Malfoye proklít a vypáčit z něj, co udělal Harrymu, nebo na to musím přijít sama...Potřebuji do té knihovny, kruci! zanadávala v duchu a rozhodla se riskovat střet s madame Pinceovou, kterou se rozhodla požádat o klíč s odůvodněním, že potřebuje najít materiály pro úkol do Obrany proti černé magii. Kupodivu se knihovnice sice mračila, ale klíč jí dala. Hermiona v duchu zajásala a ponořila se do světa starých pergamenů a staré kůže klouzající pod prsty. Jestli v tom jede Malfoy, tak jsem správně u černé magie...Co mohl použít za kouzlo?

Po půlnoci, kdy už ji únavou pálily oči, měla pergamen hustě popsaný a poškrtaný kletbami a zaříkadly, které se jí zdály přijatelné a které zase po důkladném průzkumu vyškrtla. Když si to po sobě přečetla, zbyla jí všehovšudy čtyři kouzla. Chvíli bojovala s pokušením pořádně je podrobit prohlídce, ale už ve světle svíčky skoro neviděla. Poraženě přiznala, že to musí počkat do zítřka a proplížila se chodbami na kolej.
 


Komentáře

1 Blanch Blanch | Web | 26. května 2008 v 2:44 | Reagovat

Ta Grangerová se taky ve všem musí nirat! Nemám ji ráda!

Tys nás chtěla pěkně napnout, že? Vložit kapitolu která v zásadě vůbec není o Harrym a Dracovi a jejich vztahu :))

Určitě mě to potěšilo, že je další díl, ale já už se promerlina těším na to, až dojde k tomu hlavínmu: být či nebýt.. teda co to melu.. milovat či nemilovat :))

Jinak.. v nzvech předmětů se nepíšou velká písmena, copak píšeš ve slově matematika velké M? :) Je to stejné pravidlo.. :) To já jen tak, abych tě furt nechválila, páč jsem ještě doposud neřekla nic kritického od doby, co zde oxiduju :)))

2 Blanch Blanch | Web | 26. května 2008 v 2:44 | Reagovat

Hha a jsem prvníí :-PPPP

3 ravenablue ravenablue | 26. května 2008 v 3:31 | Reagovat

Dovolím si souhlasit s Blanch. Ta Hermiona fakt do všeho pořád strká nos. Já už chci, aby byli konečně spolu, i když to napínání to dělá zajímavější. No nic budu si muset ještě počkat. Ale jak se říká: "Kdo si počká, ten se (slashe) dočká !":)))

4 Martina Martina | 26. května 2008 v 6:41 | Reagovat

Eh... nadarmo se neříká, kam čert nemůže :-))

5 Blanch Blanch | Web | 26. května 2008 v 13:48 | Reagovat

Tam nastrčí Grangerovou! :))

6 Lebel Lebel | E-mail | Web | 26. května 2008 v 13:53 | Reagovat

Nebo Brumbála.

7 Blanch Blanch | Web | 26. května 2008 v 15:22 | Reagovat

Lebel pravda :)) Brumla je hrozný intrikán :)

8 Peggy Peggy | 26. května 2008 v 17:00 | Reagovat

Hmmm ... Já se toho konce (ať už bude jaký chce :))) asi vážně nedočkám ... ... ... Souhlasím s holkama, Hermiona je děsná, takhle do všeho strkat nos !!!

9 Rose Rose | 27. května 2008 v 21:06 | Reagovat

Jo, jo Hermiona je naše chytrolínka, já jí fandím je v učení urputná tak jako já. I když to zní hrozně.

10 MIREK MIREK | E-mail | 12. října 2009 v 0:37 | Reagovat

...nojo Hermiona je všetečka,a vzhledem k Harrymu má až neskutečně vyvynutý ochranitelský komplex....
....snad sem to napsal dobře to slovní spojení mne fascinuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.