Konec začátku

27. května 2008 v 18:48 | Seiyuu |  + V objetí hada (dokončeno)
Je mi to líto, ale takhle to musí být...ale slibuju, že to časem vynahradím...takže neoblíbené varování...

tragické...

P.S.: Omlouvám se, jestli kvalita kapitoly místy kolísá...Resp. se hroutí.

P.P.S.: za beta-read děkuji belldandy:-)"Co to má znamenat?" zasyčel Draco na spolužáky. Začínal se bát a jak si všimnul, někteří z nich se tvářili víc než nervózně. Postupně mu začaly hrůzou vstávat chloupky po těle, když si uvědomil, kteří ze zmijozelských v kruhu stojí. Protože všichni do jednoho měli za otce smrtijedy...doteď hledané smrtijedy. Bylo jim dovoleno tu studovat, protože byli shledáni nevinnými. Draco o tom teď začal silně pochybovat. První promluvil mladý Rockwood. Byl ve stejném ročníku jako Malfoy.

"P-promiň, Draco," vyhrkl. "Pouta na tebe!" Když ho ovinuly těsné provazy, ztratil Draco rovnováhu a upadl. Nikdo se nezasmál. Všichni vypadali něčím smrtelně vyděšení.

"Dělej," sykla jedna zmijozelka na Rockwooda. Ten přikývl. Shýbl se, aby vzal Dracovi hůlku a kolem krku mu pověsil jakýsi amulet. Draco neviděl, co to bylo. Všichni mlčky stáli a na něco čekali. Co se to k čertu děje?

Nestačil ani vykřiknout, když ho přenášedlo zvedlo a on se ocitl ve víru barev. Tvrdě dopadl na zem, do trávy. Prudce oddychoval a s určitým úsilím se vyškrábal alespoň na kolena. Přál si, aby to byl neudělal.

------------------------

Dveře zmijozelské společenské místnosti se rozlétly a místnost zalilo ostré bílé světlo. Oslněný hlouček studentů vyjekl a jeden přes druhého se pokusily uniknout.

"Pouta na vás!" zahřměl podzemím rozzlobený hlas zmijozelského ředitele. Snape nechal světlo pohasnout alespoň tak, aby se studentům začal vracet zrak. Ti, kteří před chvílí svázali Draca, teď leželi sami svázaní na podlaze. Profesor lektvarů se nad nimi tyčil jako bůh pomsty.

"Z hradu vyletělo přenášedlo. Kam a s kým?" sykl nebezpečně tiše Snape. Nikdo se neodvážil ani pohnout.

"J-jak to máme vědět?" zajíkl se nakonec Bulstrode a poděšeně vykvikl, když se mu Snapeova hůlka zaryla do krku.

"Nebudu se opakovat, Bulstrode. Kam a s kým?" zeptal se profesor ještě tišeji. Mladík se začal neovladatelně chvět a cosi blábolit. Snape se líně otočil.

"Jste hanba Zmijozelu," zasyčel a pátral černým pohledem po jejich tvářích. Neomylně si vybral Rockwooda. Ten zbledl jako stěna. Snape se s ním nemazlil. Sevřel mu čelist, druhou rukou vytáhl z hábitu malou lahvičku (Hermiona by okamžitě poznala Veritasérum), odzátkoval a nechal tři kapky skanout mladíkovi do úst. Ten se neodvážil ani pohnout.

"Odpovězte mi na předchozí otázku," zavrčel Snape.

"D-Draco Malfoy," kníkl Rockwood, ačkoliv se usilovně snažil zůstat zticha.

"Kam?" štěkl Snape.

"N-nevím," skoro brečel zmijozel. Snapeovi se nebezpečně zúžily oči. Pohrdavě hodil Rockwooda zpět na zem. Téměř lenivý pohyb hůlkou a kolem studentů, nyní už prakticky bývalých, vyrostly miniaturní klece a provazy z nich spadly.

"Zůstanete tu, dokud si vás nevyzvednou mozkomoři," oznámil jim ředitel koleje chladně. Najednou se jeden přes druhého rozkřičeli.

"On nás donutil!"

"Jsme nevinní!"

"Mozkomory ne!"

Snapeovi málem zalehlo v uších.

"Ticho! Vaše výmluvy nikoho nezajímají. Šetřete si je pro Starostolec!" Se zavířením hábitu vyrazil ze sklepení směr Brumbálova pracovna. Zavrčel heslo na kamenný chrlič a téměř bez zaklepání vrazil dovnitř. Že najde Brumbála stát u okna, to nečekal, ale alespoň něco.

"Máme problém," syknul.

"Těch máme o trochu víc," sklonil lehce hlavu Brumbál. "Severusi, spěchejte do Godrikova dolu. Mladý pan Malfoy má vážné problémy," pobídl ho tiše. Snape na nic nečekal a vyrazil.

-----------------------------------

Draco se pokoušel si krýt hlavu a břicho před surovými kopanci. Chuchvalec postav, které do sebe strkaly ve snaze kopnout do něho, na něj syčel nadávky, urážky a Draco mohl jen sténat bolestí při každém úderu.

"Spratku špinavej, krvezrádce. Zradil jsi Temného pána! Chcípni, zmetku!" Draco věděl bolestně přesně, kdo se skrývá pod maskami ve tvaru bílé umrlčí lebky. Mohl by je podle hlasů vyjmenovat. Nikdy by ho nenapadlo, že ho dostanou. Ne ve škole. Jeho otec byl mrtvý, matka taky. Po její smrti, kterou způsobil zdivočelý Šedohřbetův vlkodlak, se Draco dobrovolně přidal na Brumbálovu stranu. Spolu se Snapem až do konce války plnil úlohu špiona téměř se stejnou bravurou jako mistr lektvarů. Teď se snažil nevnímat ostré centra bolesti, které se mi šířila tělem.

Obstoupili ho v kruhu a ze všech sedmi hůlek zcela jasně zazněla kletba Cruciatus.

Draco křičel tak jako ještě nikdy. Bolest ho rvala na kousky, v žilách mu kolovalo drcené sklo a tekutý oheň...A pak to všechno přestalo. Na to, že byla noc viděl najednou kolem sebe plno světla. A vznášel se. Podíval se dolů. Pod svýma nohama viděl černé postavy a nějakého mladíka, jak se zmítá a ústa má zkroucená v němém bolestném křiku.

Kdo to je?

Proč křičí?

Draco měl pocit, že by to měl vědět. Ale světlo ho plnilo zvláštním klidem a mírem.

Draco...

Zvedl hlavu a spatřil v dálce ženskou postavu.

Draco, Dráčku, konečně zase spolu... Ozval se znovu ten jemný dojatý hlas. Draco ho poznal. Radostně odvrátil pohled od dění pod sebou a natáhl ruce, aby je vložil do matčiných. Svět dole už ho nezajímal. Tady bude konečně šťastný....

Neviděl už, jak se hlouček rozpadá a jak noc protínají zelené paprsky, ani bledé ruce, které zvedaly bezvládné zkrvavené tělo ze země.

--------------------------------

Severus Snape stál na chodbě před ošetřovnou a bez výrazu zíral skrze okno na hvězdami poseté nebe. Začínalo svítat. Jenže ten, kdo by se podíval do jeho černým očí, by poznal, že on hvězdy nevidí. Nepohnul se ani, když na jeho rameno lehce poklepala stařecká ruka.

"Dělal jste, co se dalo, Severusi," těžce řekl Brumbál. "Nesmíte si nic vyčítat. Je to moje chyba. Měl jsem opatřit tomu nebohému chlapci lepší ochranu." Brumbál se povzdychl. Snape dál nereagoval.

"Severusi, pojďte. Dáme si u vás v kabinetě skleničku," pokoušel se ho jemně nasměrovat.

"Kdybych přišel dřív..." uniklo tiché zašeptání ze Snapeových rtů, ale Brumbál ho přísně přerušil.

"Pokud chcete někomu dávat vinu, Severusi, viňte mě. Ale vy se tím nesmíte užírat."

"Brumbále, vy to nechápete? Draco je mrtvý! Mrtvý!" rozkřikl se najednou profesor lektvarů. "Sedm kleteb Cruciatus najednou! Kdybych přišel o chvíli dřív, mohl jsem...mohl jsem..." Snape zaťal čelisti, protože se mu začaly nebezpečně lesknout oči. Brumbál dlouho mlčel.

"Vím, co pro vás Draco znamenal, příteli. Ale obávám se, že je tu i druhý problém. Je...je mi to moc líto, Severusi. Upřímnou soustrast."

"Nemusíte se obtěžovat. Víte dobře, že Draco mě nikdy nepřijal," ušklíbl se Snape.

"I přesto...Pojďte, Severusi. Toho panáka potřebujeme oba."

"A co Dracovo tělo?" zeptal se tiše Snape.

"Zítra ho pohřbíme. Tady, na Bradavických pozemcích. Myslím, že tady byl ve svém životě nejšťastnější."

Brumbál dal Snapeovi ruku přes ramena a odváděl ho do sklepení. Nechtěl svého přítele a kolegu nechat o samotě s vlastními myšlenkami.

---------------------------------

Ranní vydání Denního věštce přineslo děsivé zprávy. Titulky na přední straně vykřikovaly do světa, že Bradavice byly napadeny smrtijedy, kteří jsou stále na svobodě. Oběť je jediná...

V černém rámečku se z titulní stránky usmívala tvář blonďatého mladíka.

Článek končil ujištěním, že rodiče mohou být klidní. Díky duchaplnosti profesorského sboru Bradavic, jmenovitě profesora lektvarů Severuse Snapea, bylo pět smrtijedů chyceno a zavřeno do Azkabanu a zbylí dva zabiti.
 


Komentáře

1 Lebel Lebel | E-mail | Web | 27. května 2008 v 19:11 | Reagovat

Fňuk! Chudák Dráčínek... be-he-hééééééééé!!!!!!!! A chudák Severus, je mi ho líto. Jen doufám, že se mé myšlenky ubírají správným směrem.

2 Seiyuu Seiyuu | 27. května 2008 v 19:29 | Reagovat

Myslím, že určitě xD

3 Lebel Lebel | E-mail | Web | 27. května 2008 v 19:40 | Reagovat

Tak to doufám, už kůli Severusovi. Chudáček můj malej! (no malej... při jeho výšce...) Zaslouží si trochu toho štěstíčka. Teda, je mi ho vážně líto.

A Dráčka taky, takhle mladej... princátko naše zmijozelský... budiž mu země lehká.

4 ravenablue ravenablue | 27. května 2008 v 20:45 | Reagovat

Búúúúúú. To snad ani není možný! Chudák Draco! Seiyuu, musím ocenit ten tvůj nápad. Ten zvrat v tom ději je famózní. Pořád člověka udržuješ v napětí. To miluju:))))

5 Rose Rose | 27. května 2008 v 21:24 | Reagovat

Teda to že umřel je mi líto, sice ho nemám ráda, ale možnost nápravy připouštím a vítám. Snad se to nakonec nějak obrátí v dobré. Dost se nám ten děj zahustil:)))))))) Jsem pěkně napnutá.

6 Blanch Blanch | 28. května 2008 v 1:23 | Reagovat

O můj bože! To nemyslíš vážně! Rychle ho oživ! Lebel... vezmi lopatu a připrav avadu! :))

Sei, děvče, to bylo kruté a hrozně nečekané!:)) Ale mělo to úžasný spád a bylo to rozhodně překvapení.

Pokud tohle není konec, jsem zvědavá na pokračování. Že ty nám dáš dohromady Severuse a Harryho? :))) Ten bude teď tak zdrcený, chudák :)

7 Lebel Lebel | E-mail | Web | 28. května 2008 v 1:48 | Reagovat

Blanch: Teda...po přečtení téhle kapitoly a při zmíňce o pohřbu jsem si vybavila pohřeb babičky a mámina bratrance a nevím proč, ale najednou se mi v hlavě objevila vidina toho, že moje sestra někdy po porodu umřela a že o její dítě se stará její manžel. A že chvíli po pohřbu přednáší on u nás na VOŠce (učí právo va VŠ) a nějaká holčina má jako vyzvánění na mobil nějakou sestřinu oblíbenou, kterou jí hráli na pohřbu a že já a on jsme z toho strašně vyplesklí, jdu k němu a chytnu ho za ruku, nic neříkáme, jen...spolucítíme (soucítíme se mi sem prostě nehodí) a naše profesorka na nás jen dovně kouká, páč nemá šajna o co gou. Tahle představa mě docela vzala a byla jsem z ní vypleská ještě asi dvě hodiny. Brrr!!! A to sjem ještě dělala něco do školy a ráno mám zkoušku. Ale byla jsem prostě z té představy mimo a... jakmile jsem si přečetla to o té lopatě a Avadě, tak jsem se rozchechtala a zese se mi vrátila upe dobrá nálada. Jak Ty to děláš, že mi vždycky dokážeš vrátit dobrou náladu i ve chvílích, kdy bych neřekla, že je to možné? Hned se mi bude líp usínat. Děkuju moc. Jsi zlato.

8 Blanch Blanch | 28. května 2008 v 5:18 | Reagovat

Vážně? No, tak to mě těší, že jsi nepropadla takové depresi. Vzpomínky jsou příšerná věc a takové představy snad ještě horší.. a tfuj tfuj, ať ti vyjde zkouška, Kači...

Mimochodem, já beru rýč a krumpáč, vezmi ještě igelitový pytel, ať moc nenaděláme bordel... :)

9 Lebel Lebel | E-mail | Web | 28. května 2008 v 6:40 | Reagovat

Blanch: Jo, to mi povídej! Docela mě ta představa sebrala. A navíc, ségra ej teď nemocná, skoro nemluví a je jí opravdu mizerně. Dokonce tak, že jí doktorka musela dát nějaký antibiotika, který můžou těhotný a děti, protože bez nich by si prý ublížila ejště víc. Jako docela brutus. Snad to bude dobré. Ale ta představa byla vážně brutus. A přepadla mě zcela nečekaně ze zálohy.

Ale Ty jsi mi náladu zase zlepšila, děkuju.

Hihi... to mi připomímá jednu hlášku ze Semaforské Kytice, konkrétně z Zlatého kolovratu: "Zabijeme ji už tady a nebo až v lese?" "Až v lese, Dórinko, aby sme se nemusely tahat s kuframa." XD Semaforská Kytice je prostě super!

Seiyuu: Nic proti, tahle kapitola se Ti opravdu povedla (ikdyž Dráčka si mi zabíjet nemusela). To jen já mám poslední dobou samé "lepší" věci v rodině a okolí.

10 Morgana Morgana | 28. května 2008 v 11:00 | Reagovat

Fuj, takovej masakr.... to se nedělá !!!! :-))))

11 Blanch Blanch | Web | 28. května 2008 v 22:09 | Reagovat

Však my se s tím tahat nebudeme, jedna Leviosa to spraví :)) Kde ji necháme spočinout? :))

No povídej mi o tom, já se snažím vždy, když jsem na netu, od všech vnějších starostí a věcí izolovat a aklimatizovat v jiné úrovni.

12 Martina Martina | 29. května 2008 v 0:41 | Reagovat

Tak to bylo hodně drsný!!!! :-) A panuje tady nálada jak na funuse, chce to další kapitolku, abychom to vydýchaly :-D

13 ravenablue ravenablue | 29. května 2008 v 3:36 | Reagovat

Vždyť to taky je funus. Chudák Draco!!! Člověk to musí nějak obrečet. Ale jinak je to pravda, další kapitolka by mi rozhodně zvedla náladu :)))) Jsem zvědavá na Harryho reakci. Jestli se zrušila kletba nebo ne. Každopádně jak znám Seiyuu, bude to ještě hodně zajímavé:)))))

14 Martina Martina | 29. května 2008 v 3:49 | Reagovat

Ravenablue, pokud další kapitola opět začne větou : "Je mi to líto, ale takhle to musí být..." přines si pro jistotu k PC krabici papírových kapesníčků :-D

15 ravenablue ravenablue | 29. května 2008 v 4:35 | Reagovat

To já spíš doufám, že nám Seiyuu dá dohromady Harryho a Severuse, ale než se k tomu přes různé zvraty dostane, tak já se zblázním napětím:)) Nebo se to vyvine úplně jinak, protože Seiyuu zase něco vymyslí:)To by to pak mohlo dopadnout slovy:"Je mi to líto,...ale to bych už si asi nepřečetla, protože by mě asi kleplo:))))

16 ravenablue ravenablue | 29. května 2008 v 4:47 | Reagovat

Seiyuu: Tímto ti chci asi už po x-té moc poděkovat. Vím, že už se asi trapně opakuji, ale tvoje povídky jsou úžasné. Já ty tvoje dějové zvraty prostě miluju. Udržuješ člověka ve stálém napětí. Je jen málo povídek, které se mi líbí, jako ty tvoje. I když teď je jedna, která se mě moc líbí. Slash SS/HP (můj oblíbený:)) ) povídka se jmenuje Nocturne, odkaz je na Daily Slash, takže kdyby někdo nevěděl co s časem a chtěl se inspirovat, tak tam mrkněte, mě se to moc líbí. Stejně to už asi většina z vás četla.

ps: Seiyuu, promiň za tu reklamu

17 Blanch Blanch | 29. května 2008 v 16:38 | Reagovat

Počkejte, třeba si pro něj ještě Harry půjde do podsvětí, aby za to upsal svou duši nebo něco.. pak vylezou na povrch, Draco mu ten přívěšek sundá a Harry zjistí, že ho zase nesnáší a že kvůli němu upsal svou duši a celé to bude domotané a zase to začne od začátku a Draco, který zázrakem obživl, bude chtít Harrymu ukázat své pravé city a bude se ho snažit získat a nakonec se stejně obětuje, aby Harrymu byla navrácena jeho duše, ale to už ho Harry bude doopravdy milovat a zabije se taky, aby byli spolu :))))

No, dobře, tak možná je to jak telenovela, ale u Seiyuu už je všecko možný :)))

18 Falkira Falkira | Web | 31. května 2008 v 21:45 | Reagovat

Smrk, Fňuk... Béééé. Já Draca až tak moc nemusím, ale tohle. Jo a nemůže to končit, protože mě děsně zajímá, co se teda stane s Potterem. Jestli ta kletba bude fungovat pořád, tak asi zešílí a jestli se zruší, nebude potřebovat nějakou útěchu? Vysokou, temnou, černovlasou, bledou a děsně sexi útěchu? :))

19 Falkira Falkira | Web | 31. května 2008 v 21:49 | Reagovat

Blanch: Bože, teď jsem si přečetla tvůj poslední komentář a normálně mi do očí vhrkly slzy od smíchu (možná trochu hysterického). :D To... tohle je fakt dobrej námět a upřímě doufám, že ho nikdy nenapíšeš. :D

20 Blanch Blanch | Web | 1. června 2008 v 0:54 | Reagovat

Falki tuhle útěchu bych si taky nechala línit :))

Tak to byl účel, trošku tu teorii zesměšnit :)) Ale co my víme... Seiyuu nějak otálí s dalším dílem... to u ní není zvykem :)

Proč ho nemám nikdy psát? :)

21 Seiyuu Seiyuu | 1. června 2008 v 11:47 | Reagovat

Holky, vy mi tu z toho děláte normální chat *glare*

22 Blanch Blanch | Web | 1. června 2008 v 15:14 | Reagovat

My se kajeme a omlouváme, ale co se dá dělat, když nám nechceš přidat další díl? *trhá si nedočkavě vlasy* :))

23 Luchia Luchia | 24. července 2008 v 23:29 | Reagovat

A... co Harry? o_O

24 Caph Caph | 11. srpna 2008 v 11:23 | Reagovat

Nee... Proč to musí vždycky odnést Draco? Já mám co říkat, ale i tak... Chudáček... Všechno bych mu odpustila, Harryho vem čert, jenom kdyby to přežil... Chjo...

Ale povedlo se ti něco neuvěřitelnýho - jdu zcela dobrovolně a nadšeně číst pokračování s pairingem, který vůbec nemusím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.