Střet

26. května 2008 v 20:33 | Seiyuu |  + V objetí hada (dokončeno)
Hermiona se propracovává k jádru problému...ale bude schopná s tím vůbec něco udělat?

P.S.: Za beta-read děkuji belldandySnad poprvé se Hermiona ve vyučování nudila. Nemohla se dočkat konce poslední hodiny, aby zase mohla do knihovny. Skoro ani neřekla Ronovi, kam vlastně jde, a už pelášila z učebny.

Pergamen, na kterém měla poznatky ze včerejšího pátrání byl jejím vzrušením celý zmačkaný. Nevšímavě hodila tašku pod stůl a okamžitě sáhla po tlusté knize v černých deskách, na kterou včera narazila. Vzala si čistý pergamen a načrtla si něco podobného osnově, která obsahovala všechno, co o kletbě na Harryho přívěšku věděla. Nahoru nadepsala všechna čtyři kouzla, která jí vylučovacím způsobem zbyla a zabořila nos do knihy.

Po dvou a půl hodinách usilovného listování zažloutlými stránkami se vítězoslavně usmála. Zbyla jí jediná kletba - Ammuseo. Rozhodně zaklapla knihu, vrátila ji do regálu, sebrala tašku a nabrala ostrý krok směr Velká síň. Stejně se schylovalo k času večeře. Byla odhodlaná si počkat na Malfoye a vytáhnout z něj, co se děje. Zbývalo ještě vymyslet jak. Hodil by se mi Harryho neviditelný plášť, zauvažovala. Jenže neměla čas a ani chuť ho zkoušet získat. Bude muset být nenápadná i bez něj. Musí někde toho zmijozelského slizouna odchytit o samotě. Což se zdálo jako neuskutečnitelný úkol, protože ti tupouni Crabbe a Goyle se kolem něj neustále motali jako přerostlá osobní stráž.

Večeři zhltla Hermiona mezi prvními a jako ostříž hlídala střídavě Harryho i Malfoye. Občas se totiž stávalo, že se i během týdne Harry někam vypařil a vrátil se až pozdě po večerce. Nicméně se nezdálo, že by se jeden z nich někam chystal.

Pro jistotu zůstala vzhůru ve společenské místnosti až do jedné hodiny v noci, aby se pokusila uhlídat, jestli se Harry nebude snažit proklouznout. Buď spal ve své posteli, nebo nepostřehla, kdy se samy od sebe otevřely dveře. Musela přijmout fakt, že si bude muset na vhodnou příležitost počkat.

Naskytla se jí o dva dny později, když při své pravidelné večerní hlídce ve společenské místnosti uviděla letmé pootevření a odsunutí portrétu, aniž by někdo viditelně prošel. Vytáhla z kapsy Pobertův plánek (podařilo se jí ho na Harrym vylákat pod záminkou, že se vrací z knihovny až po večerce - zase tak těžké to nebylo) a sledovala tečku s nápisem Harry Potter, jak míří bradavickými chodbami na velice určité místo - kterým se ukázala být Komnata nejvyšší potřeby. Harryho tečka se v ní zastavila - jen sem tam se nepatrně pohla. Za pár minut Hermiona viděla, jak přichází další tečka - Draco Malfoy.

S plánkem u nosu se vyplížila z nebelvírské koleje a zanedlouho si pohodlně hověla v zákrytu velké sochy a čekala, až se budou kluci zase plížit zpět. Skoro usínala, když se konečně tečky na plánku pohnuly. Dveře komnaty se otevřely a Draco se obezřetně prosmýkl ven. Jen na plánku viděla Hermiona zároveň i Harryho tečku, jak míří opačným směrem. Počkala, až Harry bezpečně zmizí v jiné chodbě a zkratkou, kterou jí plánek ukázal, se dostala na chodbu před Malfoye.

"Nox," zamumlala a světlo její hůlky zhaslo. Vzápětí uslyšela i měkké kroky, které se k ní rychle přibližovaly. Když si byla jistá, že je Draco jen pár kroků od ní, sykla: "Lumos Maxima!" Chodbou problesklo prudké světlo a Hermiona s úlevou zaznamenala Malfoyovo tiché vyjeknutí. Využila chvíle, kdy byl zmijozel oslněný a znovu mávla hůlkou.

"Expelliarmus!" rozlehlo se tlumeně chodbou a v ruce jí přistála Malfoyova hůlka.

"Kdo-...Co-...Grangerová!" zasyčel nenávistně Malfoy a snažil se si rukou zaclonit oči.

"Ztlum aspoň to světlo!" štěknul. Hermiona mu ochotně vyhověla, ale nezapomněla tiché upozornění.

"Nevhodný pohyb a je z tebe šváb, Malfoyi," pousmála se. Původně chtěla říct fretka, ale ta by na hradě byla přece jen nápadnější. Šváb se dá v případě nutnosti zašlápnout.

"Co chceš?" zavrčel blonďák.

"Vím, co jsi provedl Harrymu. Chci, abys to zrušil," ostře řekla nebelvírka.

"Nevím, o čem to mluvíš, Grangerová," začal se potměšile usmívat Malfoy. "Straší ti ve věži nebo co?"

"Nehraj to na mě. Dal jsi Harrymu očarovaný přívěšek. Dokonce vím, že ta kletba se jmenuje Ammuseo. Zrušíš ji," ledově opáčila Hermiona. Dracovi se zle zablesklo v očích.

"A proč bych to měl dělat, Grangerová, he?"

"Čistě náhodou proto, že za tuhle kletbu je šest měsíců v Azkabanu," nevinně se usmála dívka. I v silném světle bylo vidět, že Draco zbledl, ale okamžitě se mu vrátila rozvaha.

"Možná. Ale fakt bys riskovala, že tvůj milý kamarád zešílí?" zeptal se potměšile.

"Z toho, že tebe zavřou? To bude vítaná úleva!"

"Pro tebe a toho zrzka možná... Ale ten řetízek dokážu Potterovi sundat jen já. Myslím, že to už jsi zjistila, co? Je naprosto pod vlivem kletby. Je na mě závislý. Tak si přeber, co to znamená. A teď mi vrať hůlku, chci se jít vyspat," zívl Malfoy provokativně. V Hermioně se vařily nervy. Ten zmetek měl bohužel pravdu. Mysli, mysli... povzbuzovala se. Draco sledoval její sevřené rty a bavil se.

"No tak, Grangerová. Já už po svém milostném dostaveníčku mám a po dalším s tebou fakt neprahnu," prohlásil znuděně. Hermiona se kriticky podívala na jeho hůlku.

"Asi to risknu," zmrazila Dracovi úsměv na rtech. Nepokrytě se zamračil, ale zjevně si byl jistý svou převahou, protože i na tohle měl odpověď.

"Vrať mi hůlku, Grangerová, a táhni. Zapomínáš, že teď mám nad Potterem větší kontrolu než se kdy komu snilo. Buď mi vrátíš tu hůlku a ani slůvkem necekneš o tom, co víš, nebo si to Harry šeredně odskáče. Je jako pes. Můžeš do něj kopat, jak chceš, a stejně se na tebe bude pořád dívat stejně oddaným pohledem," odsekával slůvko za slůvkem a vychutnával si, jaký účinek jeho slova mají. Hermiona nejdřív zbledla a pak jí tváře zčervenaly hněvem.

"Zatracená zmijozelská kryso!" skoro vřískla. "Mdloby na tebe!" Rudý paprsek poslal Draca k zemi. Hermiona na něj opovržlivě hodila hůlku a proplížila se chodbami zpátky na nebelvírskou kolej. Měla sto chutí za sebou pořádně třísknout dveřmi, ale ani to nemohla. Vzbudila by spolunocležnice.

Převracela se v posteli sem a tam a snažila se něco - cokoliv - vymyslet. Jenže čím víc se snažila, tím víc se zdála Malfoyova slova pravdivější. Podle toho, jak se Harry choval a podle charakteru kletby Ammuseo soudila, že i kdyby ho Malfoy mučil kletbou Cruciatus, stejně by si pro to zelenooký chlapec našel nějakou výmluvu.

Nad ránem se jí konečně podařilo na pár hodin usnout.

Ani Dracovi se nespalo dobře. Nejenže ho vyděsilo, že to ta mudlovská šmejdka zjistila, ale zasáhla ho pravdivost vlastních slov. Harry se choval, jako by ho držel pod kletbou Imperius. Nebezpečí ze strany Grangerové snad na čas odsunul, ale tohle ho hryzalo. Vrtalo mu to do svědomí a Draco prostě nedokázal usnout. Plus to, že ho málem načapal Filch, když se mu podařilo procitnout z omráčení. Sotva se o něj otřel ocas kočky, vzal nohy na ramena a zastavil se až ve zmijozelské společenské místnosti.

Školní ráno tak přivítalo slunečními paprsky nejméně dva studenty s velkými kruhy pod očima a zívajícími na každém kroku.
 


Komentáře

1 Blanch Blanch | Web | 26. května 2008 v 20:57 | Reagovat

ne, já si tě prostě najdu a uškrtím tě.. ty nám to schválně zatajuješ a prodlužuješ :))) No to snad ani není možné! :)))

2 Seiyuu Seiyuu | 26. května 2008 v 21:02 | Reagovat

Já? *nevinnost sama* Jak bych mohla? xDDDD

3 ravenablue ravenablue | 26. května 2008 v 21:40 | Reagovat

Seiyuu, to ne! Já už chci vědět, co bude dál! Ale stejně je tahle povídka super. Ještě, že přidáváš tak rychle, kdybych měla na další kapču čekat třeba tři týdny, asi bych se zbláznila :)))

4 Morgana Morgana | 26. května 2008 v 22:20 | Reagovat

Hehe, že zrovna Blanch chce někoho uškrtit :-))Můžete se uškrtit navzájem, aby to bylo spravedlivé:-))) Povídka je úplně úžasná !!!!!!!

5 Falkira Falkira | 26. května 2008 v 23:02 | Reagovat

Blanch: Pomůžu ti jí zakopat... :D

to je tak napínavý. Sakra, sakra. Takhle si z Harryho dělat loutku, to je děs. Já úplně cejtím, jak se to v Hermioně vaří. Nejspíš bych na něj v těch mdlobách ještě seslala nějakou výživnou kletbu, aby mu alespoň na chvilku spadnul hřebínek. No však ono ho to svědomí dostane. :)

6 Blanch Blanch | Web | 27. května 2008 v 0:37 | Reagovat

Falki dobře, vezmu lopatu :)

Hej..ale jako našeho Dráčka trápit nebudeme... ani škrábaneček! :) Žádné kletby :)

Morgano :-PPP, teď jsem tu jako čtenář, tuhle stránku znám taky a proto mě jako autora baví čtenáře štvát, protože vím, jak se cítí:))

7 Morgana Morgana | 27. května 2008 v 2:04 | Reagovat

Blanch, mě se jen hrozně moc líbilo, jak si prskala, když jsi ochutnala svoji vlastní medicínu :-)))

8 Blanch Blanch | Web | 27. května 2008 v 3:14 | Reagovat

já to vím a proto to dělám taky :))) Tomu se říká manévr, jak si udržet čtenáře :)

Přeložím sama sebe[6]: tuhle povahovou stránku znám taky, že mě to jako čtenáře štve, proto to dělám rovněž, poněvadž to chci také někomu oplatit :))) Jsem od přírody hrozně škodolibá, navíc blíženec, který si v tom libuje :)

9 Morgana Morgana | 27. května 2008 v 5:36 | Reagovat

Nebylo třeba překladu:-)) je mi to úplně jasné, kdybych byla požehnána múzou a psala, neděla bych to jinak:-)) to napětí a čekání na další kapitolu k tomu prostě patří :-)) Doufám, že nedostaneme na budku, že z toho tady děláme chat :-))

10 Falkira Falkira | 27. května 2008 v 10:22 | Reagovat

Blanch: Ano, ano, je to taková malá pomsta lidem, ze to, že to čtou. :D Když ono trochu toho napětí je opravdu potřeba. :))

Chmmm... no tak Draca můžeme někde svázat a pak mu poskytovat nejrůznější tělesná i duševní potěšení. :D

11 Seiyuu Seiyuu | 27. května 2008 v 12:02 | Reagovat

To je dobrý, holka, klidně se bavte...Já se stejně bavím ze všech nejvíc xDD

12 Blanch Blanch | Web | 27. května 2008 v 17:02 | Reagovat

Faliro přesně :))) Je to pak radost i číct, jak jsou všichni na*raní :)) A je taky pravda, že dělám i věci, které dělají mně, jen proto, abych jim ukázala, jaké to je:)) Tím nechci Seiyuu k tomu nějak zneužívat, tady je to přirozená reakce :))))

Já mu ukážu, co je to osmý div světa. Mimochodem, Draco je můj manžel, takže žádné ukazování nebude, na to mám právo jen já :) na HSS už si na to zvykli taky... oni si tam rozebrali Severuse, Luciuse, Voldyho, Postracha a Salazara a nikdo chudáčka Dráčka(šílená přezdívka!) nechtěl, tak jsem se ho dobrovolně ujala a teď mě doma buzeruje :)) Ale nezlomila bych mu ani vlásek a dovolím mu občas úlety, ale jedině s Potterem :))S nikým jiným, takže ty rozkoše si vezmu na starost :)

13 Rose Rose | 27. května 2008 v 21:11 | Reagovat

Dráček je hajzlík,(omlouvám se jeho ctitelkám, ale nemám ho ráda za ty intriky) to jsem zvědavá jak to teď bude řešit. Kapča je fakt super:)))

14 Lebel Lebel | E-mail | Web | 27. května 2008 v 21:19 | Reagovat

Rose:On je prostě nešťastně zamilovaný! A navíc, nemůže za to, jak ho vychovali! Já Ti dám hajzlík! Dráčínek je zlatíčko!!!

15 Rose Rose | 27. května 2008 v 21:26 | Reagovat

Mno jo, možná ho nemám ráda, protože jsem v některých situacích jako on, tož plačtivost, hypochondrie a tak:)))))))

16 Blanch Blanch | 29. května 2008 v 16:40 | Reagovat

Rose ty intriky jsou nejlepší.. Draco je menší verze Severuse :) Severus je taky hajzlík a proto ho zbožňuju :) Ale Drácouška nějak víc :))

Draco je jen výborný herec :)

17 MIREK MIREK | E-mail | 12. října 2009 v 0:41 | Reagovat

....chudáček Dráček....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.