Pravda

1. června 2008 v 18:39 | Seiyuu |  + V objetí hada (dokončeno)
Tak a je tu nová kapitolka:-)

P.S.: Za beta-read děkuji belldandy:-)Ráno jako každé jiné vyhnalo studenty z postelí a do Velké síně. A tam se všichni zarazili. Byla pokrytá černými prapory. Přesto se usadili ke stolům, ačkoliv nervózně pokukovali po učitelském stole. Konečně se objevil sám ředitel. Když už byli ve Velké síni všichni, nebo alespoň velká většina, postavil se a zacinkal lžičkou o pohár. Celá síň okamžitě zmlkla.

"Dnes v noci se v Bradavicích stala tragická událost. Jeden student byl unesen smrtijedy a i přes okamžitý zásah profesora Snapea byl zavražděn," pronesl těžce Brumbál. Strnulé tváře studentů se začaly rádoby nenápadně otáčet a hledat, kdo chybí. Brumbál je nenechal čekat.

"Tím studentem je Draco Malfoy," zaznělo jako neodvratný ortel a Velkou síní se rozhostilo šokované ticho.

Severus Snape v síni nebyl. Krátce před snídaní se v Brumbálově pracovně odehrál důležitý rozhovor.

"Severusi, musím vás o něco požádat. Jde o Harryho Pottera," začal Brumbál. Už při tom jméně se Snapeova tvář stáhla nevolí. Přesto ne nenávistí, protože válka s Voldemortem všechny přece jen stmelila dohromady.

"Mám podezření, že nebohý Draco s ním měl jistý...vztah," opatrně naznačil ředitel. Snapea jakoby udeřili.

"Chodili spolu?" zeptal se bez výrazu.

"Ano, i tak se to dá říct. Ovšem nejsem si jistý, jestli se ze strany pana Pottera jednalo o čistě dobrovolné pouto. Mám pocit, že slečna Grangerová tomu přišla na kloub. Mohl byste Harryho ráno udržet mimo Velkou síň? A promluvit si se slečnou Grangerovou? Možná vím, co se mezi panem Malfoyem a Potterem stalo, nicméně to jsou jen mé domněnky. Mohu se na vás v této záležitosti spolehnout, Severusi?" Snape dlouho mlčel a sváděl vnitřní boj. Nejenže ho Potter sedm let štve tím, že vůbec existuje, ale ještě ke všemu to byl zřejmě ten, koho si vybral i Draco. Severus si nedělal iluze. Jeho city k mladému zmijozelovi byly upřímné, ale vždycky věděl, že tohle území je pro něj zakázané.

"Dobře," zavrčel nakonec. "Co mám teda vlastně dělat?" zamračil se.

"Postarat se o Harryho," usmál se Brumbál.

---------------------------------

Harry nic netušíc scházel dolů na snídani v závěsu za Ronem a Hermionou. Už pod schodištěm z věže jim ovšem zastoupil cestu Snape.

"Pottere, Grangerová, pojďte se mnou," nakázal úsečně a aniž by na ně bral ohledy, se vydal do sklepení. Tři kamarádi se na sebe zmateně podívali.

"Uvidíme se na snídani," rozloučil se nakonec Ron a Harry s Hermionou se vydali za Snapem. Museli přidat do kroku, aby ho dohnali.

"Sednout," zavrčel profesor.

"Ehm, pane?" odvážila se Hermiona. Snape ji zcela ignoroval.

"Blíží se OVCE, Pottere, a vzhledem k vašemu zvolenému povolání jsou vaše výsledky v lektvarech naprosto mizerné. Co s tím hodláte dělat?" zaměřil se na Harryho.

"Hermiona mě doučuje, pane," opáčil klidně Harry.

"Očividně to nestačí. Teď jděte do třídy. Potřebuji mluvit se slečnou Grangerovou. Počkejte, dokud vás nezavolám," vyhodil ho Snape. Protočit oči si dovolil, až byl ke Snapeovi zády. Alespoň třískl dveřmi s tím, že za to může průvan. Snape to přešel pozvednutým obočím a zabodl pohled do Hermiony. Jakoby mimochodem mávl hůlkou a neverbálně seslal Ševelessimo, aby je Harry nemohl slyšet.

"Draco Malfoy je po smrti," nechodil kolem horké kaše. Hermiona zalapala po dechu.
"Co-cože? Jak...jak to? Co se stalo?!"

"Detaily jsou nepodstatné, ale jestli to musíte vědět, unesli ho z Bradavic smrtijedi... Obávám se, že za aktivní pomoci svých omilostněných ratolestí," zkroutil zhnuseně rty Snape.

"A pokud správně chápu, uvrhl pan Malfoy na Pottera nějakou kletbu. Co mi k tomu můžete říct? Byl jsem pověřen ředitelem, abych se o to postaral." Hermiona se lehce ošila, ale vyklopila všechno, co věděla. Snape ji soustředěně poslouchal a mračil se čím dál víc.

"No výborně," zasyčel, když skončila. "Můžete jít, slečno Grangerová. A zavolejte pana Pottera." Hermiona pokrčila rameny a odešla.

"Posaďte se, Pottere," chladně rozkázal Snape Harrymu, sotva se zavřely dveře. Krucinál, proč mu zrovna já mám říkat, že jeho milenec je mrtvý? Pokud tedy došli tak daleko. Sakra, musel ho ten hloupý kluk zaklít zrovna touhle kletbou?!

Snape se nenápadně zhluboka nadechnul. Pořád ještě nevěděl, co s Potterem dělat. Řešit srdeční záležitosti pubertálních adolescentů nepatřilo mezi jeho speciality. Ovšem Brumbál se těžko mohl obrátit na toho břídila, co letos učí obranu proti černé magii. Nějaký Tichomil nebo jak se jmenuje.
Probodával Harryho očima, když si sedl.

"Vaše neschopnost v lektvarech není váš jediný problém, Pottere" zavrčel. "Sundejte si ten řetízek a podejte mi ho."

"Ne!" vyjekl vyděšeně Harry a ruce mu vylétly ke krku. Křečovitě obemkl přívěsek prsty.

"Nebuďte jako malý fakan, Pottere. Vrátím vám ho," zúžily se Snapeovi oči. Harry na něj vytřeštěně zíral. Pak pomalu přesunul ruce k zapínání a tam se zarazil.

"Já nem-můžu," zadrhl se.

"Pottere!" Snapeův hlas se nebezpečně přiostřil. Harry měl pocit, že umře, že se pod ním svět zhroutí, že...že... Stříbrný řetízek mu vklouzl do dlaně a Harry jej neochotně podával chvějícími se prsty profesoru lektvarů. Sotva však šperk opustil jeho ruku, rozplynul se v jemný rudozelený dým, který se stočil kolem Harryho krku. Řetízek se zatřpytil na svém místě.

"Co to je?!" lekl se mladík.

"Kletba, pane Pottere, to by vám řekl i třeťák," neodpustil si uštěpačnou poznámku Snape. Harry se na něj nepokrytě zaškaredil. Nebýt závažnosti situace, pokusil by se ho profesor vyprovokovat, ale teď se své oblíbené kratochvíle musel vzdát.

"Jaká kletba?" stále nechápal Potter. Snape si dal za úkol prozkoumat vliv kletby Ammuseo na inteligenci.

"Ten řetízek je zakletý. Pan Malfoy vám to zřejmě opomněl říct, než vám ho pověsil na krk," zkřivil rty Snape.

"To by Draco neudělal!" naježil se Harry. Až pak si uvědomil, co vlastně Snape naznačil a zrudnul až po kořínky neposlušných černých vlasů.

"Ujišťuji vás, že udělal. Ocejchoval si vás černou magií jako pejska."

"Tak dost!" vřískl Potter a najednou stál a do Snapeova obličeje mířila hůlka. Třásla se.

"Vaši drzost vám poprvé a naposledy prominu, Pottere. A jen kvůli vlivu kletby. A teď schovejte hůlku a sedněte si," vibroval Snapeův hlas zlověstně. Skoro to vypadalo, že ho Harry spíš uřkne, ale pak sklonil hůlku a sesunul se zpět do křesla.

"Je div, že jste zabil Pána zla, když je tak lehké vás proklít. Buďte laskavě zticha a chovejte se úměrně svému věku." Snape musel Pottera přesvědčit, že je pod vlivem kouzla lásky. Považovalo se to za univerzální protikouzlo, ale potíž byla v tom, že tomu očarovaný musel uvěřit. A na tomhle to většinou ztroskotalo. Snape znechuceně zkřivil rty a začal vysvětlovat. V duchu přitom odpočítával, kdy na něj Potter znova vyjede.

"Mladý pan Malfoy využil ztráty vaší paměti a očaroval vás..."

"Draco mě nijak neo-!"

"Silencio. Teď bych to dopověděl, kdybyste mě laskavě nechal. Draco Malfoy vás očaroval kletbou Ammuseo. Způsobuje, že postižený se stane naprostým otrokem lásky k osobě, která kletbu zapečetila krví. Ten řetízek vám nedokáže sundat nikdo...kromě Draca." Snape odčaroval Harryho a přešel k polici za učitelským stolem. Chvíli přehlížel sbírku lektvarů v nepřeberném množství lahviček. Nakonec s nepatrným zaváháním sundal jeden neprůhledný flakónek a postavil ho před Harryho.

"Co to je?"

"Kdyby bylo po mém, tak nějaký účinný jed. Vypijte to a nediskutujte!" Harry se zaskřípáním zubů odzátkoval lahvičku a vypil odporně hořký lektvar. Snape se podíval na hodiny nad krbovou římsou. Má sedm minut, než Potter usne. Lehce se mu sevřel žaludek, ale říct to musel.

"Draco Malfoy dnes v noci zemřel," sdělil Harrymu bez výrazu. K jeho naprostému šoku se Harry stydlivě začervenal.

"To těžko, v noci jsme byli spolu."

"Myslíte si, že mi to uniklo? Po vašem dostaveníčku byl z koleje unesen smrtijedy a v Godrikově dole ho umučili k smrti." Harry zíral do těch černých očí a pomalu bledl. Draco...mrtvý? Ne, Snape se musí mýlit...nebo lže...ale Draco není mrtvý.

"Draco..." uniklo mu ze rtů. Ve Snapeově tváři zoufale hledal jakýkoliv náznak toho, že jde jen o krutý žert. Nic takového nenašel. Ne, Snape lže...Draco není mrtvý, NENÍ!!!

"Lháři!" ječel na svého profesora a pokusil se vyskočit. Nohy ho však neposlechly a kdyby nebyl Snape dost rychlý a pohotový, udeřil by se hlavou o roh stolu. Takhle ho starší kouzelník zachytil.

"Lháři..." zašeptal Harry malátně a po tváři se mu skutálela slza. Pak usnul.
 


Komentáře

1 Falkira Falkira | Web | 1. června 2008 v 18:54 | Reagovat

Nééé, já nechci čekat. Severus určitě přijde na něco geniálního. :D

2 Blanch Blanch | Web | 1. června 2008 v 19:18 | Reagovat

aaaaaaaa... nemohu uvěřit tomu, že jsi opravdu tak bezcitně Draca odkrouhla :))) A rýsuje se nám tu nový páreček, že? :) Ne, že by mi to vadilo :)))

Falki Severus vždycky přijde na něco geniálního, páč on geniální je :)

3 ravenablue ravenablue | 1. června 2008 v 20:39 | Reagovat

Neee. Takhle to utnout zrovna v tom nejzajímavějším. Já se snad zblázním, ale povídka pokračuje velmi slibně, už se moc moc těším, jak bude pokračovat ten rozhovor.

4 Falkira Falkira | Web | 2. června 2008 v 8:23 | Reagovat

Blanch: Ano, ano, to on je. :)) Už aby bylo pokračování. :)

5 Blanch Blanch | Web | 2. června 2008 v 17:45 | Reagovat

Abychom si jeho genialitu znovu potvrdily, což? :))

6 Falkira Falkira | 4. června 2008 v 20:37 | Reagovat

Blanch: Ano, to já můžu. :)) Pořád dokola. :D

7 Seiyuu Seiyuu | 4. června 2008 v 21:17 | Reagovat

Omlouvám se, že je to tak divně seknutý :/ Dopsala jsem celou kapitolu a díky mému "úžasnému" připojení k netu jsem o ni zase přišla *vzlyk*....Musím se psychicky připravit na to, že tu slohovku budu muset zase přepsat *fňuk*

8 Rose Rose | 5. června 2008 v 8:35 | Reagovat

To nic mi počkáme, mě to teď taky hrozně blbne.

9 Rose Rose | 5. června 2008 v 16:21 | Reagovat

To je super, hlavně aby se Pottřík moc nezranil.

10 Blanch Blanch | Web | 5. června 2008 v 19:34 | Reagovat

Ale bude to mít ještě pokračování, že? To vypadá jako nějaký špatný žert v podobě epilogu :)) Že se mýlím? Že je to jen načínající příběh k nové zápletce? :)

11 Seiyuu Seiyuu | 5. června 2008 v 19:42 | Reagovat

Samozřejmě *mne si potměšile ruce*

12 Falkira Falkira | 6. června 2008 v 13:53 | Reagovat

Jůůů, já se těším na další. :)))

13 MIREK MIREK | E-mail | 12. října 2009 v 0:55 | Reagovat

....když už to čtu, tak vytrvám....
...ale tu hnusotu provedenou na Dracovi nenechám jen tak...
...hned zítra ráno kontaktuji Nové Bradavice on-line, a začnu se intezivně zajímat o černou magii, jmenovitě o několik příhodných nepromijivých zakletích...
           TĚŠTE SE A TŘESTE SE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.